У-17: Две пријателски со Црна Гора

Објавено на 23 Септември, 2014 во До 17 год

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17. години ке одигра две контролни средби против Црна Гора на стадионот во Бар.

Натпреварите ќе бидат одиграни на 24. и 26. септември.

Селекторот на нашата млада репрезентација, Боби Стојкоски за овие две пријателски пресметки ги повика следните играчи:

Голмани:  Филип Трајчевски ( ФК Вардар),  Каев Кристофер  (Австралија)

Одбрана:  Белмин Чулјевиќ (ФК Македонија Ѓ.П), Антонио Митрев (ФК Металург), Теодор Терзиев (ФК Македонија Ѓ.П), Семават Сефери (ФК Баден), Тодор Тодороски (ФК Металург),  Филип Гичевски (ФК Работнички).

Среден ред: Агон Хани (ФК. АК. Пандев), Есмин Личина (ФК Вардар), Милош Тошески (ФК Бродарац, Србија), Давор Здравковски (ФК Македонија Ѓ.П), Семир Љумани (ФК Унтерхачинг)

Напад: Михаил Маневски (ФК. АК. Пандев), Нехар Садиќи (ФК Милано), Милан Ристовски (ФК Работнички), Бенџамин Муставиќ (ФК Адмира Вакер), Дарко Додев (ФК Металург), Филип Стојчевски (ФК Металург), Кирил Ристовски (ФК Работнички).
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација