Тренинг камп во Охрид: Селекцијата до 19 години славеше со 3:1 на вториот контролен натпревар против селекцијата до 21 година

Објавено на 23 Декември, 2020 во Вести, До 21 год, До 19 год

Селекцијата до 19 години предводена од Шкумбин Арслани славеше со 3:1 против селекцијата на фудбалери до 21 година на вториот контролен натпревар од тренинг кампот во Охрид.

Берат Калкан во 13. и 33. минута ги постигна головите за селекцијата до 19 години за водство од 2:0 на полувреме. Марко Ѓорѓиевски од пенал во 74. минута даде погодок за намалување на предноста на 2:1, но пред крајот од натпреварот, најстрога казна реализираше Зуфер Шаини за конечен резултат 3:1.