Семинар за делегати од Прва, Втора МФЛ и Куп на Македонија

Објавено на 05 Февруари, 2018 во Вести


На 7. февруари (среда) во хотел “Континентал” во Скопје со почеток во 12:00 часот ќе се одржи редовен семинар за делегати на натпревари за сезоната 2017/2018.

Натпреварувачката комисија при Фудбалската федерација на Македонија ќе изврши тестирање за утврдување на знаењето на официјалните лица спроти почетокот на пролетниот дел од натпреварувањето во МФЛ.    
   
Актуелности
Календар

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација