Резултати 22 коло Прва ЖФЛ, 2020/21

Објавено на 19 Април, 2021 во Прва ЖФЛ


По одигрување на натпреварите од 22 коло од Првата Женска Фудбалска Лига за натпреварувачка сезона 2020/21, резултатите се следни-


ЖФК Деспина-ЖФК Каменица Саса  0-4

ЖФК Скопје 2014-ЖФК  СЦ Истатов 2015  0-0

ЖФК Асс Унитед-ЖФК Плачковица 2-0

ЖФК Шкендија-ЖФК Борец   2-2

 ЖФК Топ Гол-ЖФК Кочани  12-0

ЖФК Тиверија-ЖФК Речица 4-0

ЖФК Љуботен-ЖФК Шкупи 2019 - неодигран

   
   
А репрезентација