Резултати 20 коло Прва ЖФЛ, 2020/21

Објавено на 01 Април, 2021 во Прва ЖФЛ


По одигрување на натпреварите од 20 коло од Прва Женска Фудбалска Лига за натпреварувачка сезона 2020/21, резултатите се следни:


ЖФК Тиверија-ЖФК Асс Унитед 1-0

ЖФК Љуботен-ЖФК Кочани 13-0

ЖФК Деспина-Прилеп-ЖФК Борец 5-0

ЖФК Шкендија-ЖФК Истатов 3-0

ЖФК Скопје 2014-ЖФК Плачковица 12-0

ЖФК Топ Гол-ЖФК Речица 2-1

ЖФК Каменица Саса-ЖФК Атлетико 3-0 службен резултат


Натпреварите од 21 коло се закажани за Сабота 03 април 2021 година.
   
   
А репрезентација