Содржини

24.03.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 16 години: Македонија поразена со 2:0 од Бугарија

На тренинг центарот „ Петар Милошевски", во комплексот Куќа на фудбалот, репрезентацијата на Македонија предводена од селекторот Тони Јакимовски загуби со 2:0 од Бугарија. 

09.03.2021   Репрезентации - Футсал

Футсал репрезентацијата на Македонија убедливо поразена од Србија

Македонската футсал репрезентација загуби убедливо со 6:1, од одличната селекција на Србија во четвртото коло од квалификациската група за пласман на Европското првенство.

Календар
А репрезентација