Промена на термин Работнички - Металург

Објавено на 31 Јули, 2014 во Прва МФЛ, Вести


Ве информираме дека по претходно добиената писмена согласност од клубовите натпреварот Ф.К.“Работнички“ Скопје - Ф.К.“Металург“ Скопје во рамките на 1-то коло Прва МФЛ ќе се одигра на ден 04.08.2014 година (Понеделник) со почеток во 17,30 часот на Арена “Филип втори“ во Скопје.

Промена на терминот на одигрување на натпреварот е поради учество на екипата на Ф.К.“Металург“ Скопје во квалификационите натпревари во Лига Европа.
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација