Планирани судии и контролори за 14 коло Прва МФЛ, сезона 2017/18

Објавено на 03 Ноември, 2017 во Прва МФЛ


Во продолжение планирани судии и контролори за 14 коло Прва МФЛ.

Жребот е планиран на 3 ноември 2017 година (петок) во ПРЕС салата на ФФМ во 12:00 часот

Zafateni sudii i kontrolori 14 kolo.doc    
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација