Одреден распоредот за натпревари во 2 МФЛ за натпреварувачката сезона 2019/2020 и двојките за 1/16 финале од Купот на Македонија

Објавено на 09 Август, 2019 во Вести


Фудбалската федерација на Македонија преку ждрепка ги одреди паровите за новата натпреварувачка сезона во Втората македонска фудбалска лига, која започнува на 21. август во 17:00 часот.

Во продолжение распоредот на натпревари од Втора МФЛ - Исток и Втора МФЛ - Запад.

Распоред Втора МФЛ - ИСТОК 2019-2020.xls 

Распоред Втора МФЛ - ЗАПАД, 2019-2020.xls 

На извлекувањето во „Куќа на фудбалот“ беа одредени и паровите за 1/16 финалето од Купот на Македонија. Финалистите од минатогодишното издание од Купот на Македонија, Академија Пандев и Македонија Ѓ.П.  директно влегоа во 1/8 финалето, поради бројот на пријавени екипи од регионите.
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација