Мирко Ивановски

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


27 натпревари / 1 гол

Позиција: Напад

Датум на раѓање: 31.10.1989

Клуб: Видеотон (Унгарија)
   
   
Актуелности

17.05.2017    Вести

Пелистер е освојувач на Купот на Македонија

Пелистер по пенали ја совлада Шкендија и по 16 години повторно го освои Купот на Македонија....

Календар
А репрезентација