Македонија до 19: Контролни натпревари со Црна Гора

Објавено на 15 Мај, 2024 во Вести, До 19 год


Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Црна Гора.

Контролните средби ќе бидат одиграни на 21 и 23 мај, на тренинг центарот „Петар Милошевски" во Скопје, со почеток во 17. часот.

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 19 години, за двата контролни дуели со Црна Гора, се одлучи да ги повика следните фудбалери:

ОДБРАНА:

Славе Вргов   А.П. Брера

Спаско Ахтаров   Беласица

Даниел Диковски   А.П. Брера

ОДБРАНА:

Нуман Ајетовиќ   Новаци

Андреј Велков   А.П. Брера

Габриел Крстевски   Пелистер

Анес Мељиќи   Шкендија

Андреј Љубевски   Работнички

Лука Атанасовски   Вардар

СРЕДЕН РЕД:

Никола Манојлов   Работнички

Матеј Гаштаров   Црве Звезда, Србија

Давид Ристовски   А.П. Брера

Алмир Подграѓа   Работнички

Мартин Јовановиќ   Македонија Ѓ.П.

Кристијан Ѓорѓиевски   Македонија Ѓ.П.

НАПАД:

Веби Ислами   Шкендија

Давид Матески  Силекс

Димитар Данев   Работнички

Јован Постолов   А.П.. Брера

Чагри Федаи   Фенербахче

Андреј Силјаноски   Пелистер

Алтин Алији   Македонија Ѓ.П.

Бранислав Иванов   Брегалница

Собирот на нашата млада репрезентација е закажан на 19. мај, во Хотел Русија, со почеток во 12. часот.   
   
А репрезентација