Листа на клубови за натпреварувачката сезона 2018/2019

Објавено на 29 Јуни, 2018 во Прва МФЛ, Втора МФЛ, Вести


Во продолжение листата на клубови кои низ натпреварувањата се пласираа за настап во наведените првенства за натпреварувачката сезона 2018/2019. 

ЛИСТА НА КЛУБОВИ ЗА НАТПРЕВАРУВАЧКА СЕЗОНА 2018-19.docx    
   
Актуелности
Календар

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

18:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација