Куп на Македонија: Извлечени паровите за 1-16 финалето

Објавено на 29 Август, 2023 во Куп на Македонија, Вести


Денеска во „Куќа на фудбалот“ се оддржа ждреб за 1/16 финалето од Купот на Македонија. 

Тимовите кои лани играа во полуфиналето од Купот на Македонија, освојувачот на трофејот МАКЕДОНИЈА Ѓорче Петров, финалистот СТРУГА Трим Љум, ШКЕНДИЈА и СИЛЕКС имаат директно место / учество во вториот круг од натпреварувањето, односно во 1/8 финалето. 

КУП на МАКЕДОНИЈА, 1/16 финале

ЈАНГ Тим - ПОБЕДА

НОВАЦИ 2005 - БРЕГАЛНИЦА

БАШКИМИ 1947 - СКОПЈЕ

АРЕСИМИ 1973 - ТИКВЕШ 1930

КОЖУФ Гевгелија - БРЕРА Струмица

КАРБИНЦИ - ВОСКА Спорт

ГФК ОХРИД - ДЕТОНИТ Плачковица

БЕЛАСИЦА - ГОСТИВАР

БФК КОЊАРЕ - ШКУПИ 1927

БЕСА 1976 - ВАРДАР

ТЕТЕКС 1953 - РАБОТНИЧКИ

ВЛАЗЕРИМИ 1977 - ПЕЛИСТЕР

Се игра еден натпревар (20. септември, 15:00 часот). Во случај на нерешен резултат се пристапува кон изведување на пенали. 

   
   
А репрезентација