Куп на Македонија: Извлечени четвртфиналните двојки

Објавено на 05 Октомври, 2018 во Куп на Македонија, Вести


На извлекување во Фудбалската федерација на Македонија беа одредени четвртфиналните парови во Купот на Македонија.

Актуелниот Куп освојувач Шкендија во четвртфиналето ја доби прилепска Победа. Академија Пандев ќе се соочи со второлигашот Кораб, додека останатите две пресметки се меѓу Силекс и Беласица, односно Македонија Ѓорче Петров и Работнички.

Во четвртфиналето се играат два натпревари. Во случај на изедначен резултат по втората средба, веднаш се пристапува кон изведување на пенали. Првите дуели се играат на 7. ноември, а возвратните дуели се на 5. декември. 

1/4 финале, Куп на Македонија:

Шкендија - Победа
Силекс - Беласица
Академија Пандев - Кораб
Македонија ЃП - Работнички
   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација