Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Објавено на 30 Мај, 2024 во Вести, Вести


Македонската фудбалска репрезентација утре ќе патува за Ријека за пријателскиот натпревар против Хрватска закажан на 3. јуни. Бронзените од последното Светско првенство се подготвуваат за настап на Европскиот шампионат а тоа ќе биде  шанса за фудбалерите на Благоја Милевски. 

Во пресрет на патувањето во Хрватска, своите очекувања ги изнесе дефанзивецот Јован Манев. 

- Среќен сум што сум заедно со соиграчите и стручниот штаб. Кога се игра против репрезентации како што се Хрватска или Чешка, селекции кои се подготвуваат за Европското првенство, мотивацијата е на највисоко ниво. Се надевам дека ќе бидат одлични тест натпревари за нас за предизвиците кои не очекуваат во септември. Кога се игра за репрезентација не постои штедење, фокусот е присутен постојано и кога сме на собир друга побитна работа нема. Сите тука сме со една цел, да постигнеме добар резултат
   
   
А репрезентација