Извлекување за осминафинални двојки во Купот на Македонија

Објавено на 29 Август, 2019 во Куп на Македонија, Вести


В петок од 13:00 часот во „Куќа на фудбалот“ ќе бидат извлечени двојките за 1/8 финалето од Купот на Македонија. 

Во продолжение правилата за извлекувањето и тимовите кои ќе бидат дел од официјалниот ждреб во „Куќа на фудбалот“.

ИЗВЛЕКУВАЊЕ 1-8 ПАРОВИ КУП НА РМ 2019 2020 1-8 финале КУП.docx    
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација