Извлекување на парови од Куп на Македонија за млади категории

Објавено на 12 Септември, 2019 во Младински Куп, Вести


Денеска во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени паровите за Куп на Македонија во млади категории за натпреварувачка сезона 2019/2020.

Во продолжение двојките од Купот на Македонија во шест младински категории:

ЖДРЕБАЊЕ НА КУП 1-8 ФИНАЛЕ МЛАДИНЦИ-КАДЕТИ 17-18.9.2019.docx 

ЖДРЕБАЊЕ НА КУП 1-8 ФИНАЛЕ ПЕТЛИЊА ПОМ.ПЕТЛИЊА 17-18.9.2019.docx 

ЖДРЕБАЊЕ НА КУП 1-8 ФИНАЛЕ ПИОНЕРИ-ПОМ.ПИОН. 17-18.9.2019 -.docx 
   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација