Извлечлени двојките за 1/8 финале за КУП на Македонија, за сезона 2019/20

Објавено на 30 Август, 2019 во Куп на Македонија, Вести


Денес, во  Куќата на фудбалот се одржа извлекувањето на паровите за првите натпревари од 1/8 финалните натпревари од Купот на Р.Македонија во сениорска конкуренција.Натпреварите се играат на 25.09.2019. во 15,30 часот и 30.10.2019 во 13.30ч. 
   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација