Илија Несторовски

Објавено на 22 Септември, 2017 во Фудбалери


17 натпревари / 5 голови

Датум на раѓање: 12.03.1990

Позиција: Напад

Клуб: Палермо (Италија)   
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација