Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите на А репрезентацијата против Летонија и Словенија

Објавено на 13 Март, 2019 во Вести, Вести


Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за воведните два натпревари од квалификациите за ЕУРО 2020. За натпреварите против Летонија на 21. март во Скопје на Националната арена „Филип Втори“ и гостинскиот дуел со Словенија на 24. март во Љубљана, нашиот предводник ќе смета на следните фудбалери: 

Собирот на А репрезентацијата на Македонија е закажан за 18. март (понеделник) во 12:00 часот во хотел „Гранд Плаза“ во Скопје. 
   
   
Актуелности

17.05.2019    Вести

Првите луѓе на ФФМ на состанок со асоцијациите членки и раководството на УЕФА

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски имаа средба и со Наташа Андонова. На нашата ...

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација