Фото вест: Изненадување за Горан Пандев

Објавено на 20 Март, 2019 во Вести, Вести


Репрезентацијата на Македонија утре отвара нов циклус квалификации за ЕП. Натпреварот со Летонија ќе биде јубилеен 100-ти во дресот на А националниот тим за Горан Пандев. По овој повод вечерва капитенот беше изненаден кога од страна на претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и соиграчите од националниот тим му подарија слика како спомен за неговиот јубилеј во македонскиот национален тим.
   
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација