ФОТО: Тренинг на репрезентацијата на Македонија до 21 година

Објавено на 10 Ноември, 2021 во Галерија, Вести, До 21 год


Младата репрезентација на Македонија до 21 година денеска го одработи последниот тренинг пред утрешниот дуел со Украина. 

Избраниците на селекторот Драги Канатларовски утре со почеток во 13:00 часот играат против Украина во квалификациски натпревар од 5. коло за пласман на Европското првенство 2023.   
   
А репрезентација