Фото: Последниот тренинг пред Летонија

Објавено на 20 Март, 2019 во Вести, Вести


А репрезентацијата на Македонија го одржа последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Летонија во квалификациите за пласман во ЕУРО 2020.
   
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација