ФФМ - Детска лига: Одиграни финалните и натпреварите за трето место

Објавено на 03 Јуни, 2018 во Вести, Детски лиги


На тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје денеска беа одиграни финалните и натпреварите за трето место од завршниот турнир во ФФМ - Детска лига за сезоната 2017/2018. На финалниот турнир овој викенд учествуваа 24. екипи и повеќе од 400-ни учесници од целата држава.

Во три категории ФК Вардар го освои првото место, ФК Форца славеше во две натпреварувачки категории, додека ФК Албасра се радуваше во една генерациска категорија.

Во продолжение погледнете го дијаграмот со постигнатите резултати од финалните натпревари: 

Дијаграм 2018 ДЛ-so-rezultati.pdf 
   
   
Актуелности
Календар

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

18:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација