Делегирање Втора МФЛ, 20 коло, Исток и Запад, за сезона 2018/19

Објавено на 05 Април, 2019 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ Исток и Запад, 20 коло, сезона 2018/19

20 kolo Vtora MFL Istok.pdf 

20 kolo Vtora MFL Zapad.pdf    
   
Актуелности

17.05.2019    Вести

Првите луѓе на ФФМ на состанок со асоцијациите членки и раководството на УЕФА

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски имаа средба и со Наташа Андонова. На нашата ...

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација