Делегирање Финале на Куп на Македонија 2016/17

Објавено на 15 Мај, 2017 во Куп на Македонија


Во прилог делегирањето на судии и службени чица за финалето на Купот на Македонија за сезона 2016/17:

КУП финале.pdf    
   
Актуелности

22.05.2018    Вести

Купот на Македонија ќе биде пренесуван и на знаковен јазик

Во обезбедувањето знаковен превод на финалето од Купот на Македонија меѓу Пелистер и Шкендија, ФФМ и Национална спортска...

Календар

27 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска
А репрезентација