Беласица - Македонија Ѓ.П. и Академија Пандев - Победа полуфинални двојки во Купот на Македонија

Објавено на 07 Декември, 2018 во Куп на Македонија, Вести


Денеска во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија.

Беласица - Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев - Победа се пресметките кои ќе одлучат за финалистите во Купот на Македонија.

Првите натпревари се играат на 27. февруари 2019. година, реванш натпреварите се закажани за 10. април 2019. година. 
   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација