Содржини

09.09.2014   А репрезентација - Вести

Убедлив пораз од Шпанија

Македонската фудбалска репрезентација претрпе убедлив пораз од 5:1 против европскиот првак Шпанија на стартот од новиот квалификациски циклус за ЕП 2016.

07.09.2014   А репрезентација - Вести

Македонија го одржа последниот тренинг пред Шпанија

Репрезентацијата на Македонија вечерва го одржа последниот официјален тренинг пред натпреварот со Шпанија на почетокот на квалификациите за Европското Првенство во Франција во 2016 година.

03.09.2014   А репрезентација - Вести

A репрезентација: Од денес комплетни во Шпанија

Македонската А селекција од денес ќе се комплетира.

25.08.2014   А репрезентација - Вести

Македонската репрезентација подготвена за новиот квалификациски циклус

Ѓуровски го објави списокот за првиот квалификациски натпревар за ЕП 2016 против Шпанија.

17.07.2014   А репрезентација - Вести

Напредок од шест позиции на ФИФА листата

Македонската А репрезентација е рангирана на 74. место на најновата листа на најдобри светски селекции која денеска ја објави ФИФА.

16.07.2014   А репрезентација - Вести

Тричковски официјално во Ал Наср

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски официјално потпиша договор со Ал Наср, еден од најдобрите клубови во Обединетите Арапски Емирати.

23.06.2014   А репрезентација - Вести

Реми против Кина на вториот натпревар во Јинан

Македонската репрезентација составена од играчи од домашниот шампионат одигра нерешено, 0:0 против А селекцијата на Кина на вториот контролен натпревар меѓу двете селекции.

23.06.2014   А репрезентација - Вести

Оптимизам пред вториот дуел со Кина

Репрезентацијата на Македонија денеска во 11.00 часот ќе го одработи единствениот тренинг пред вториот контролен натпревар против Кина кои се игра утре во Јинан во 10.00 часот по македонско време.

Календар
А репрезентација