Содржини

14.01.2016   А репрезентација - Вести

Игор Ангеловски: „Важно е да ја вратиме самодовербата“

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски смета дека двата контролни натпревари против Словенија и Бугарија ќе бидат вистински тест за можностите на селекцијата која ја предводи.

29.12.2015   А репрезентација - Вести

Хасани: „Можеме и мораме подобро“

Македонскиот репрезентативец Ферхан Хасани периодот заздравува од тешката повреда на вкрстените лигаменти претрпена на квалификацискиот натпревар против Украина во Скопје.

Календар
А репрезентација