Содржини

14.03.2024   А репрезентација - Вести

Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за мечевите со Молдавија и Црна Гора

Милевски: Натпреварите против Молдавија и Црна Гора ни се многу важни во подготовките за следните квалификации, со посебен акцент на зајакнување на добрата атмосфера и заедништво.

08.02.2024   А репрезентација - Вести

Лига на Нации: Македонија во група со Ерменија, Фарски О. и Летонија

Благоја Милевски: Секој противник носи различен пристап, но не бегаме од одговорноста и целта за нас е прво место во групата.

Календар
А репрезентација