У-19 (Ж) Македонија го заврши квалификацискиот турнир за ЕП

Објавено на 19 Септември, 2014 во До 19 год жени

Македонската женска репрезентација до 19. години се пласираше на третото место во квалификациите за Европското првенство.

На натпреварите кои нашата селекција ги одигра во Португалија, загубивме на дуелите со Португалија и Русија, одигравме нерешено против Белорусија, 2:2. Стрелци на головите против Белорусија беа Симона Крстановска и Наташа Левкова. Русија го освои првото место со три победи, пред Португалија, Македонија и Белорусија.
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација