Përmbajtje

31.08.2015   Reprezentacioni A - Lajme

Në futboll nuk fitojnë gjithmonë favoritët

Pas publikimit të listës së futbollistëve të ftuar për përfaqësuesen A, seleksionuesi Druloviq në lidhje me ndeshjet kualifikuese me Luksemburgun dhe Spanjën deklaroi:

31.08.2015   Reprezentacioni A - Kualifikimet për EURO 2016

Në futboll nuk fitojnë gjithmonë favoritët

Pas publikimit të listës së futbollistëve të ftuar për përfaqësuesen A, seleksionuesi Druloviq në lidhje me ndeshjet kualifikuese me Luksemburgun dhe Spanjën deklaroi:

24.08.2015   Reprezentacioni A - Lajme

Sasha Qiriq: Në vend të të lënduarit Kostovski kemi ftuar Krste Velkovskin

Në vigjilie të ndeshjeve kualifikuese me Luksemburgun dhe Spanjën, seleksionuesi Druloviq në mënyrë shtesë ka ftuar Daniel Bozhinovskin si portier të tretë, ndërsa Krste Velkovski hyn në listë në vend të të lënduarit Kostovski.

21.08.2015   Reprezentacioni A - Kualifikimet për EURO 2016

Druloviq: Pres të shënojmë fitore kundër Luksemburgut

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Lubinko Druloviq pas publikimit të listës për futbollistët e ftuar në dy ndeshjet kualifikuese me Luksemburgun dhe Spanjën ka theksuar se na presin dy ndeshje të rëndësishme.

26.07.2015   Reprezentacioni A - Lajme

Maqedonia në Grupin G me Spanjën dhe Italinë në kualifikimet për Botërorin Rusi 2018

Në shortin për Kampionatin Botëror që në vitin 2018 do të zhvillohet në Rusi, përfaqësuesja e Maqedonisë mësoi emrat e kundërshtarëve në Grupin G: Spanja, Italia, Shqipëria, Izraeli dhe Lihtenshtejni.

22.07.2015   Reprezentacioni A - Lajme

Lubinko Druloviq: Fokusi patjetër të jetë drejt Luksemburgut

Përfaqësuesja A e Maqedonisë në hedhjen e shortit në Shën Petersburg do të mësojë emrat e kundërshtarëve për grupin kualifikues për pjesëmarje në Kupën e Botës që vitin 2018 do të zhvillohet në Rusi.

23.04.2015   Reprezentacioni A - Lajme

Lubinko Drulloviq është seleksionuesi i ri i përfaqësueses A të Maqedonisë

Lubinko Drulloviq është zgjehdja për seleksionues të përfaqësueses më të mirë të Maqedonisë. Me ish-futbollistin e famshëm të Portos dhe Befikas dhe anëtarin e ish-Jugosllavisë është firmosur kontratë për dy vite e gjysmë.

31.03.2015   Reprezentacioni A - Lajme

Barazim pa gola në miqësoren me Australinë

Përfaqësuesja A e Maqedonisë ka luajtur ndeshje kontrolluese kundër përfaqësueses së Australisë. Në stadiumin ‘Filipi i Dytë’ në Shkup, Maqedonia barazoi pa gola 0:0.

Kalendar
Reprezentacioni A