Përmbajtje

01.08.2014   Reprezentacionet - Deri më 17 vjet Femra

Filluan përgatitjet e përfaqësueses U 17 të femrave

Përfaqësuesja e femrave U 17 të Maqedonisë prej 4 deri më 7 gusht do të jetë pjesëmarëse në turneun zhvillues të UEFA-së që do të zhvillohet në Stara Pazova (Serbi).

31.07.2014   Reprezentacionet - Deri më 21 vjet

U-21: Vujadin Stanojkoviq shpalos listën për ndeshjen kundër Izraelit

Vujadin Stanojkoviq, ushtruesi i detyrës së seleksionuesit të përfaqësueses U 21 të Maqedonisë ka publikuar listën e futbollistëve në të cilët do të llogarisë për ndeshjen kualifikuese kundër Izraelit më 13 gusht 2014 në stadiumin ‘Filipi i Dytë’ në

16.07.2014   Reprezentacionet - Deri më 21 vjet

U-21: Kundër Izraelit në ‘Filipi i Dytë’

Përfaqësuesja U 21 e Maqedonisë më 13 gusht 2014 në stadiumin kombëtar ‘Filipi i Dytë’ në Shkup do të zhvillojë ndeshjen e parafundit të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të shpresave i cili do të zhvillohet në Çeki në vitin 2015.

04.07.2014   Reprezentacionet - Deri më 19 vjet

U 17 dhe U 19 në kamp në Dojran

Prej 5 deri më 13 korrik përfaqësueset e Maqedonisë deri më 17 dhe 19 vjeç do të jenë në kamp në Dojran.

04.07.2014   Reprezentacionet - Deri më 17 vjet

U 17 dhe U 19 në kamp në Dojran

Prej 5 deri më 13 korrik përfaqësueset e Maqedonisë deri më 17 dhe 19 vjeç do të jenë në kamp në Dojran.

03.07.2014   Reprezentacionet - Deri më 19 vjet Femra

U 18 femrat: Maqedonia mbylli turneun me fitore me penalti kundër Serbisë

Përfaqësuesja U 18 e Maqedonisë në konkurencë të femrave me fitore ka mbyllur turneun zhvillues të UEFA-së. Në një ndeshje kualitative në kompleksin sportiv të FFM-së, Maqedonia mundi Serbinë pas egzekutimit të penaltive.

01.07.2014   Reprezentacionet - Deri më 19 vjet Femra

Humbje e pa fat e përfaqësues U 18 të femrave të Maqedonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka humbur me rezultat 0:1 nga Bullgaria në xhiron e parë të turneut zhvillues të UEFA-së, për futbolliste të moshës deri në 18 vjeç në konkurencë të femrave.

30.06.2014   Reprezentacionet - Deri më 19 vjet Femra

Femrat deri 18 vjet: Maqedonia vendas i turneut zhvillues të UEFA-së

Në periudhën prej 1 deri më 3 korrik, Maqedonia do të jetë organizator i turneut zhvillues të UEFA-së në konkurencë të femrave, për futbolliste deri në 18-të vjeç.

16.06.2014   Reprezentacionet - Deri më 17 vjet

U-17 Maqedonia me dy teste të forta përballë Rumanisë

Përfaqësuesja U 17 e Maqedonisë do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese përballë Rumanisë në Bukuresht, në qendrën stërvitore të Federatës së Futbollit të Rumanisë.

Kalendar
Reprezentacioni A