Futsall A: Maqedoni – Mali i Zi 5:2

Publikuar më 03 Декември, 2014 Lajme, Fustsall

Përfaqësuesja A e futsallit të Maqedonisë ka shënuar fitore bindëse 5:2 përballë Malit të Zi në ndeshjen e parë, nga dy kontrollueset e parapara në qendrën sportive ‘Jane Sandanski’ në Shkup.

Me dy gola të shpejtë në periudhë kohore prej as një minute të plotë në mes të pjesës së parë, përfaqësuesja e Vasko Skenderovskit, paralajmëroi fitoren kundër malazezëve. Darko Rangotov dhe Aleksandar Gligorov ishin autor të dy golave të parë të Maqedonisë, ndërsa deri në fund të pjesës së parë rezultati ishte 4:0, kur Rangotov shtoi edhe dy gola dhe kompletoi hat-trikun. Vazhdimi ishte vetëm formalitet, Adrian Micevski shënoi golin e pestë për Maqedonisë, ndërsa për Malin e Zi realizuan Marko Bajçetiq dhe Milovan Drashkoviq. Dy përfaqësueset sot të zhvillojnë ndeshje tjetër kontrolluese, me fillim në orën 14:00 në palestrën e vogël të kompleksit sportive ‘Jane Sandanski’. Maqedonia përgatitet për kualifikimet për Kampionatin Evropian, të cilat në muajin mars të vitit 2015 do të zhvillohen në Shkup. Në grup me përfaqësuesen e Maqedonisë janë Spanja, Hungaria dhe përfaqësuesja më e mirë e vendit të dytë nga rauni paraeliminator.