Zhvillohet ndeshja selektuese për lojtarë të gjeneratave 1996 dhe 1997

Publikuar më 26 Април, 2016 Lajme, Deri më 21 vjet, Deri më 19 vjet

Në qendrën stërvitore ‘Petar Milloshevski’ në kuadër të kompleksit ‘Shtëpia e Futbollit’ sot është zhvilluar ndeshje selektuese ndërmjet futbollistëve të gjeneratave 1996 dhe 1997 e organizuar nga Federata e futbollit të Maqedonisë, seleksionuesi i përfaqësueses U 21 të Maqedonisë, Bllagoja Milevski dhe stafi i tij teknik.

Skuadra e udhëhequr nga Robert Stojanovski shënoi fitore 2:1. Ndeshja nisi shumë mirë për ekipin 1, të cilët me golin e Mihailo Manevskit avansuan 1:0 në minutën e 20-të.  Në pjesën e parë Petar Petkovski dhe Vlatko Stojanovski lëshuan raste të mira për të barazuar rezultatin.

Në vazhdim, kemi parë edhe nga një gol në dy anët. Petar Petkovski shënoi për 1:1 në minutën e 75-të. I njëjti futbollist lëshoi shans të shkëlqyeshëm për ekipin e tij, mirëpo nuk kishte fat, pasi topi u ndal në traversë. Ndëshkimi erdhi në minutën 90-të. Golin e fitores për ekipin 1 e shënoi Aleksandar Nedanovski për rezultat final 2:1.

Ndeshje selektuese: EKIPI 1 – EKIPI 2 2:1 (1:0)

(1:0 Mihailo Manevski 20`; 1:1 Petar Petrkovski 75`; 2:1 Aleksandar Nedanovski 90`)

EKIPI 1: Filip Ili1 (Bobi Celeksi), Mihailo Jakimovski (Aleksandar nedanovski), Hristijan Karanfilovski (David Atanasoski), Besar Iseni, Kostadin Çeshmexhiev, Besart Krivanjeva, Stefan Kostov, Kristijan Filipovski, Remzifaik Selmani, Ennur Totre, Nikolla Bozhinov (Filip Stojanovski);

Trajner: Robert Stojanovski

EKIPI 2: Bekim Rexhepi, Jovan Popzllatanov, Din Allomeroviq, Martin Mirçevski, Antonio Ilievski (Materj Cvetanovski), Darko Digalovski, Shpend Asani, Liridon Iljazi, Vllatko Stojanovski (Todor Nikollovski), Valentin Koçovski (Martin Lekoski), Petar Petkovski.

Trajner: Zvonko Zllatanovski