Stefan Despotovski: Jemi gati për të treguar vlerat tona

Publikuar më 26 Март, 2023 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë vazhdoi sot stërvitjet pas triumfit të djeshëm ndaj  Finlandës në kuadër të turneut kontrollues ndërkombëtar “Antalya Cup 2023”.

Më 28 mars na pret dueli i fundit kontrollues ndaj Sllovakisë, e cila pret Kampionatin Evropian 2025 për futbollistët nën 21 vjeç.

Futbollisti i Rabotniçkit dhe i përfaqësueses së Maqedonisë deri në moshën 21 vjeçare, Stefan Despotovski ka dhënë vlerësimin e tij për ndeshjet e deritanishme të futbollistëve tanë të rinj në Belek të Turqisë.

“Jam shumë i lumtur që arrita të futem në ekip shpejt dhe në mënyrë perfekte. Ndihem sikur kam vite që jam pjesë e kësaj përfaqësuese. Unë funksionoj shumë mirë me të gjithë, ka një energji të madhe mes nesh lojtarëve. Punojmë shumë dhe maksimalisht në të gjitha stërvitjet, jemi të lumtur dhe të motivuar. Ne dëgjojmë detyrat e trajnerit, ai e ka të qartë se si duhet të luajmë, ne përpiqemi maksimalisht në të gjitha ndeshjet dhe stërvitjet për të luajtur atë që kërkohet nga ne. Ne jemi gati të luftojmë dhe të tregojmë veten. Ne duam të tregojmë vlerën tonë.

Nuk e patëm ditën kundër Letonisë. Ne dominuam gjatë gjithë ndeshjes, por për shkak të gabimeve tona lejuam tre gola. Arritëm të konsolidojmë shpejt radhët, këtë e dëshmuam në duelin me Finlandën. Bëmë një lojë solide, me shumë luftë, sakrifica dhe vrapim. Falë kësaj qasjeje, ne përfunduam duke e fituar atë ndeshje të vështirë.

Mbetet edhe takimi i fundit ndaj Sllovakisë në këtë periudhë përgatitore. Ne duam të luajmë një tjetër ndeshje cilësore dhe t'i mbyllim këto përgatitje në Belek me fitore”.   
   
Reprezentacioni A