Seleksionuesi Bllagoja Milevski publikon listën për ndeshjet kundër Finlandës dhe Azerbejxhanit

Publikuar më 09 Ноември, 2022 Lajme, Lajme


Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet kontrolluese kundër Finlandës (17 nëntor, 18:00) dhe Azerbajxhanit (20 nëntor 14:00) që do të luhen në arenën "Torod Proeski” në Shkup.

Në përbërjen më të mirë të përfaqësueses së Maqedonisë rikthehet kapiteni Stefan Ristovski, ndërsa në ekip rikthehet edhe sulmuesi i Udineses, Ilija Nestorovski.

Në listën e trajnerit Milevski janë 26 futbollistët e mëposhtëm:

Portierët:

Stole DIMITRIEVSKI (Rayo Vallecano, Spanjë), Damjan SHISHKOVSKI (Doxa, Qipro), Kristian NAUMOVSKI (Shkupi), Igor ALEKSOVSKI (Rabotniçki);

Mbrojtës:

Darko VELLKOVSKI (Al Etifaq, Arabia Saudite), Visar MUSLIU (Inglostat, Gjermani), Ezgjan ALIOSKI (Fenerbahçe, Turqi), Todor TODOROVSKI (Sumgait, Azerbajxhan), Stefan ASHKOVSKI (Lamia, Greqi), Nikola SERAFIMOV (MOL Vidi, Hungari) , Kire RISTEVSKI (Pyunik, Armeni), Egzon BEJTULLAI (Shkendija), Stefan RISTOVSKI (Dinamo Zagreb, Kroaci);

Mesfushorë:

Enis BARDHI (Trabzonspor, Turqi), Agon ELEZI (Varaždin, Kroaci), Jani ATANASOV (Hajduk, Kroaci), Stefan SPIROVSKI (Pyunik, Armenia), David BABUNSKI (Mezekevesht, Hungari), Boban NIKOLLOV (FCSB, Rumani), Elif (Napoli, Itali);

Sulmues:

Milan RISTOVSKI (Spartak Trnava, Sllovaki), Bojan MIOVSKI (Aberdeen, Skoci), Aleksandar TRAJKOVSKI (Al Feyha, Arabi Saudite), Valon ETHEMI (IStambulspor, Turqi), Lupce DORIEV (Shkendija), Ilija NESTOROVSKI, (Udinese, Itali);

Grumbullimi i përfaqësueses sonë më të mirë për ndeshjet e ardhshme kundër Finlandës (56. renditja e FIFA-s) dhe Azerbajxhanit (123. renditja e FIFA-s) është caktuar për më 14 nëntor (e hënë) në orën 12:00 në hotelin Hilton në Shkup.
   
   
Reprezentacioni A