Përfaqësuesja A e Maqedonisë për femra pëson disfatë nga Anglia

Publikuar më 08 Април, 2022 Lajme, Reprezentacioni A I Femrave


Përfaqësuesja A e Maqedonisë për femra është mposhtur bindshëm nga favoriti Anglia në ndeshjen eliminatore për Botërorin që do të mbahet në Australi dhe Zelandën e Re në vitin 2023.

Favoriti i Grupit D, Anglia na fiton në Shkup me rezultatin 10:0.

Med arriti të shënojë 4 gola në ndeshjen e sotme në minutat 6, 12, 47 dhe 53. Thun shënoi hat-trick, Stanvay shënoi dy herë dhe White shënoi një gol.


   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A