Përfaqësuesja A e femrave të Maqedonisë mundet nga Irlanda e Veriut

Publikuar më 25 Ноември, 2021 Reprezentacioni A I Femrave


Përfaqësuesja A e femrave të Maqedonisë sot në kampin stërvitor “Petar Milloshevski” u mund nga Irlanda e Veriut me rezultat të thellë 11:0 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 5-të të eliminatoreve për Kampionatin Botëror që do të luhet në Australi dhe Zelanden e Re në vitin 2023.

Seleksionuesi i Maqedonisë, Kiril Izov para ndeshjes përballej me shumë probleme, me mungesën e shumë futbollisteve të rëndësishme si Andonova, Roçi, Jankovska, Nikollovska, Çubrina, Pollozhani e Dimoska.

Këto dy përfaqësuese edhe në xhiron e 6-të do ti matin forcat ndërmjet veti në Belfast me 29 nëntor.

Maqedonia: Magdalena Lekovska, Teodora Gjorgevska, Ana Bosheska, Katerina Miles, Elma Shemsoviq, Yllza Maksuti, Aleksandra Markovska, Afordita Salihi, Viktorija Nadeva, Kristina Petrushevska, Ana Milçevska;

Në pankinë: Verica Kolevska, Kristina Pavlovska, Sara Kolarovska, Hava Mustafa, Sara Huseini, Julija Zhiviq, Sara Velkova, Elena Petrovska, Teodora Jankovska, Hristina Joshevska, Radica Çoneva, Elena Paneska;

Seleksionues: Kiril Izov; 

Në grupin D të eliliminatoreve, Maqedonia në 5 xhirot e para regjistron 1 fitore dhe 4 disfata.    
   
Reprezentacioni A