Orari i ndeshjeve të rrethit të tretë në Ligën e Parë

Publikuar më 06 Март, 2024 Liga e Parë e Maqedonisë, Lajme


Pas përfundimit të xhiros së 22-të të Ligës së Parë të Futbollit të Maqedonisë, kemi marrë edhe orarin zyrtar për pjesën e mbetur të sezonit.

Rrethi i tretë dhe i fundit t kampionatit do të nisë më 10 mars, kur do të luhen ndeshjet e xhiros së 23-të.

Sezoni zyrtarisht do të mbyllet me xhiron e 33-të që do të luhet më 19 maj, pas së cilës do të shpallet kampioni i ri i Maqedonisë, klubet që do të sigurojnë pjesëmarrjen në Kupat e Evropës dhe skuadrat që do të kalojnë direkt në ligën e dytë.

Orari i plotë për njëmbëdhjetë xhirot e mbetura në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë:

Прва МФЛ - трет круг.pdf
   
   
Reprezentacioni A