Maqedonia U21: Stërvitja zyrtare në Suedi, Despotovski: Kemi cilësi, por duhet ta tregojmë në fushë

Publikuar më 07 Септември, 2023 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë sot do të ketë stërvitjen zyrtare në Jonkoping para ndeshjes së parë të nesërme të eliminatoreve për kualifikimin për Kampionatin Evropian në Sllovaki 2025.


Në kuadër të xhiros së parë të Grupit C, përfaqësuesja e Maqedonisë e udhëhequr nga seleksionuesi Dragi Kanatllarovski nesër do të luajë kundër Suedisë. Ndeshja është përcaktuar për në orën 18:00.


Futbollisti i Rabotniçkit dhe reprezentuesi i Maqedonisë, Stefan Despotovski ka ndarë pritshmëritë e tij para fillimit të eliminatoreve.


- Kemi luajtur shumë ndeshje së bashku në periudhën përgatitore. Kishim hapësirë ​​dhe kohë për t'u njohur shumë më mirë. Ne e shfrytëzuam këtë periudhë sa më shumë për të përmirësuar veten, po rritemi dhe përparojmë vazhdimisht si taktikisht ashtu edhe teknikisht. Jemi gati për sfidat që na presin.


- E kemi pritur prej kohësh dhe jemi përgatitur fort për këtë moment. Tani është koha t'i tregojmë në këto eliminatore se posedojmë cilësi të shkëlqyera.


- Pritshmëritë janë të mëdha, duam të luajmë kualifikime të mira dhe të sigurojmë një renditje të mirë. Jam i sigurt se secili prej nesh do të bëjë më të mirën për të arritur objektivat e vendosura. Të gjithë së bashku do të luftojmë deri në fund për të arritur suksese të mëdha.


- Në fillim të kualifikimit luajmë me përzgjedhje shumë të forta. Ne i njohim mirë pikat tona të forta dhe do të mundohemi t'i përdorim në mënyrën më të mirë të mundshme, besoj se është e vetmja mënyrë për të arritur një rezultat pozitiv. Po ecim hap pas hapi, aktualisht jemi të fokusuar në ndeshjen e parë dhe në duelin me Suedinë.


- Kemi një përfaqësuese që mund të përballet me ekipe të forta evropiane. Ka një atmosferë të shkëlqyer, komunikim dhe mbështetje mes nesh futbollistëve, gjithçka duhet për të krijuar një mentalitet fitues. Gjithashtu dua të theksoj bashkëpunimin e shkëlqyer që kemi me trajnerin dhe stafin e tij. Ne i dëgjojmë këshillat e tyre, të cilat janë me qëllim të mirë dhe që vetëm mund të na ndihmojnë të bëhemi një përfaqësuese më e mirë dhe cilësore.   
   
Reprezentacioni A