Maqedonia U19 mundet nga Gjeorgjia në ndeshjen e parë kontrolluese

Publikuar më 12 Август, 2023 Lajme, Deri më 19 vjet


Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë ka zhvilluar sot ndeshjen e parë nga dy kontrollueset e parapara ndaj Gjeorgjisë.

Futbollistët tanë të rinj në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” u mposhtën bindshëm nga kundërshtari me rezultat 6:2.

Përfaqësuesja e Gjeorgjisë e shfrytëzoi në maksimum lojën tonë të mirë, që në fund të marrin një fitore bindëse.

E nisëm ndeshjen shumë keq, pa organizim në lojë dhe me shumë gabime. Kundërshtari arriti ta ndëshkojë në mënyrën më të mirë të mundshme, duke arritur të shënojë tre gola dhe të zgjidhë çështjen e fituesit.

Të përzgjedhurit e seleksionuesit, Toni Jakimovski arritën t'i konsolidojnë radhët në vazhdim, duke shënuar dy gola për të ulur avantazhin e kundërshtarit në 3:2.

Deri në fund të lojës, pati një tjetër rënie të keqe në lojën e Maqedonisë, me Gjeorgjinë që vulosi fitore 6:2 në Shkup. 

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë ka mundësi tjetër pas dy ditëve, pasi përballen sërish me Gjeorgjinë në të njejtën fushë, duke nisur nga ora 17:00. 

Maqedonia: Anes Meliqi, Hadis Tairi, Lorik Kaba Jakupi, Marko Stojilevski, Aleks Mitrov, Amir Nuhija, Teodor Nikolovski, Dimitar Danev, Ljupçe Xhekov, Matej Mitrevski, Fikret Livoreka;

Seleksionues: Toni Jakimovski;
   
   
Reprezentacioni A