Maqedonia U19 e femrave mundet nga Izraeli në xhiron e fundit të turneut kualifikues në Shkup

Publikuar më 10 Април, 2023 Lajme, Deri më 19 vjet Femra


Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë për femra ka shënuar humbjen e parë nga Izraeli në xhiron e fundit të turneut kualifikues të mbajtur në Shkup.

Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” ekipi i seleksionuesit Astrit Merko u mposht me rezultat 2:1.

Bëmë një ndeshje të mirë dhe luftarake dhe mund të pendohemi për mundësitë e humbura në takimin e sotëm.

Të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë.

Kundërshtari hapi rezultatin në minutën e 52-të të takimit me anë të Biru. Lora Sulejmani shënon gol në minutën e 72-të për të barazuar rezultatin. Në minutën e 83-të, Biru me golin e dytë vulosi shifrat finale 2:1.

Maqedonia: Kabakçi, Sulejmani, Golovska, Mojsoska, Blazhevska, Meijer, Eftinxhioska, Sela, Vellkova, Sulejmani, Paneska;

Seleksionues: Astrit Merko;
   
   
Reprezentacioni A