Maqedonia U19 do të luaj dy ndeshje kontrolluese ndaj Bosnjë dhe Hercegovinës

Publikuar më 21 Февруари, 2024 Lajme, Deri më 19 vjet


Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë do të luajë dy ndeshje kontrolluese kundër  Bosnje Hercegovinës.

Dy ndeshjet kontrolluese do të luhen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup.

Ndeshja e parë ndërmjet Maqedonisë dhe Bosnjë e Hercegovinës është caktuar për 27 shkurt me fillim nga ora 13:30.

Takimi i dytë kontrollues luhet dy ditë më vonë, duke filluar nga ora 11:30.

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë U19, Toni Jakimovski, vendosi të thërrasë këta futbollist:

PORTIERËT:

Lupçe Xhekov - Sileks

Petar Jakimov - Bellasica

MBROJTJA:

Davor Serafimov  - Shkupi

Andria Dimevski Vozhdovac, Serbi

Andrej Velkov - Brera Strumicë

Andrej Arizankoski - Brera Strumicë

Daniel Markovski  - Helsenborg, Suedi

Gjorge Xhekov - Sileks

Marko Stojilevski - Brera Strumicë

MESFUSHA: 

Fikret Livareka - Osogovo

Martin Gjorgijevski -  Brera Strumicë

Teodor Nikolovski - Rabotniçki

Dino Miholov - Belasica 

Lorik Muhtari - Eichschede, Gjermani

Amir Nuhia  - Arsimi

Lorik Kaba Jakupi - Shkendija

Dimitar Danev Rabotniçki

Nikola Manojlov Rabotniçki

SULMI:

Nikola Veliçkovski - Makedonija Gjp

Donart Bexheti -  Helsingor, Danimarkë

Ndeshja ndaj Bosnjë-Hercegovinës, për të përzgjedhurit e seleksionuesit Toni Jakimovski, është kontrolluesja e fundit para fazës elitare të kualifikimeve në muajin mars për kualifikimin në Kampionatin Evropian për futbollistët nën 19 vjeç.

Grumbullimi e përfaqësueses së re të Maqedonisë është caktuar të mbahet më 26 mars në hotelin Park në Shkup në ora 10:00.
   
   
Reprezentacioni A