Maqedonia U18 mundet nga Mali i Zi në ndeshjen e parë kontrolluese

Publikuar më 03 Мај, 2023 Lajme, Deri më 19 vjet


Përfaqësuesja U18 e Maqedonisë ka luajtur të parën nga dy ndeshjet e planifikuara kontrolluese ndaj Malit të Zi.

Të përzgjedhurit e seleksionuesit Vujadin Stanojkovic luajtën nën pritjet dhe u mposhtën 3:0 nga nikoqiri.

Skrobanović shënoi golin e epërsisë për Malin e Zi në minutën e 29-të të ndeshjes. Vukçeviç e bëri 2:0 në minutën e 43-të. Shifrat finale 3:0 u shënua nga Perovic në minutën e fundit të ndeshjes.

Takimi i dytë kontrollues ndërmjet këtyre dy përfaqësueseve do të luhet më 4 maj me fillim nga ora 12:00.

Maqedonia: Daniel Dikovski, Maksimilian Dimitrievski, Andrej Velkov, Anes Meliqi, Altin Nuredinovski, Nikola Manojlov, David Ristovski, Aliji Altin, Matej Gashtarov;

Seleksionues: Vujadin Stanojkovic
   
   
Reprezentacioni A