Maqedonia U18 barazoi në testin e dytë me Bullgarinë

Publikuar më 17 Мај, 2018 Lajme, Deri më 19 vjet

Përfaqësuesja U18 e Maqedonisë barazoi 2:2 përballë Bullgarisë në testin e dytë kontrollues të zhvilluar në kompleksin sportiv “Petar Milloshevski” në Shkup. Shpresat e vendit për dallim nga ndeshja e parë kur fituan bindshëm 3:0, në takimin e dytë kishin negativë 0:2. Bullgaria avansoi me anë të Burkovit në minutën e 6-të, ndërsa i njejti futbollist në të 22-ën shënoi për 0:2. Maqedonia U18 u hodh në kërkim të përmbysjes dhe në minutën e 57-të Kolevski humbi penalti. Ky ishte paralajmërim për atë që pasonte në vazhdim, kur djemtë e rinjë të Maqedonisë arritën të shmangin disfatën. Manev arrin të ulë rezultatin në 1:2, ndërsa në minutën e 90-të Çurlinov realizon për barazim 2:2.