Maqedonia U17 pësoi disfatë 3:0 nga Islanda

Publikuar më 25 Октомври, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë humbi me rezultat 3:0 nga Islanda në kuadër të xhiros së parë të ndeshjes kualifikuese për kualifikim për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Hungari në vitin 2023.

Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski”, përfaqësuesja islandeze zhvilloi një ndeshje të shkëlqyer, arriti të përfitojë nga gabimet tona në mbrojtje dhe të shënojë një fitore shumë domethënëse në luftën për kualifikim në raundin elitar të kualifikimeve.

Shënues i dy golave ​​për Islandën ishte Gudjohnsen. Kjatarson hapi rezultatin në minutën e 25-të të ndeshjes. Gjashtë minuta më vonë, Gudjohnsen shënoi për të rritur avantazhin në 2:0.

Në fillim të pjesës së dytë, Gudjohnsen me golin e dytë fiksoi shiftat në 3:0.

Maqedonia: Vrgov, Memishi, Melici, Jovanoviq, Vellkov, Dimitrievski, Lubevski, Manojlov, Elmas, Aliji, Ajetovic;

Në pankinë: Ali, Aliu, Dejanovski, Haxhibuliq, Kocev, Mlladenovski, Podrgradja, Sekovski, Stojkovski;

Seleksionues: Vujadin Stanojkovic;

Në ndeshjen e dytë të grupit 9, Franca justifikoi rolin e favoritit dhe mori një fitore bindëse me rezultat 4:0 ndaj Luksemburgut.   
   
Reprezentacioni A