Maqedonia U17 e femrave në turne kualifikues në Portugali

Publikuar më 23 Март, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet Femra


Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë do të marrë pjesë në turneun kualifikues të UEFA-s (Liga A) në periudhën prej 22 deri më 29 mars në Lisbonë të Portugalisë.

Përfaqësuesja jonë për kundërshtarë ka Gjermaninë, Portugalinë dhe Hungarinë.

Në kuadër të grupit 3 të turit të dytë të kualifikimeve, skuadra e Katerina Mileskës në turin e parë (23 mars) do të luajë kundër favoritit Gjermanisë. Tre ditë më vonë do të luajmë kundër Portugalisë. Në xhiron e fundit, që është caktuar për 29 mars, luajmë ndaj Hungarisë.

Seleksionuesja e femrave të reja të Maqedonisë, Katerina Mileska, vendosi t'i thërrasë futbollistët në vijim:

Portierë: Vedrana Komnenova, Meri Vaseva;

Mbrojtja: Slagjana Gjorgjieva, Iva Jovanoska, Mina Kovaceska, Elena Llondevska, Mihaela Markovska, Mila Paneva, Katerina Petkova;

Mesfusha: Teona Galabovska, Iva Josifova, Rona Rustemi, Nikica Trendova, Vaska Vasileva, Eva Veliçkova;

Sulmi: Ana Borzoska, Melisa Milica Dimitriski, Anastasia Ilievska, Nastasja Nakova, Jovana Pavlovska;
   
   
Reprezentacioni A