Maqedonia U17 e femrave humb nga Kosova

Publikuar më 09 Октомври, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet Femra


Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë për femra humbi me rezultat minimal 2:1 nga Kosova në betejën për vendin e parë në turneun kualifikues nga Liga B.

Ndonëse përfaqësuesja e seleksionueses Katerina Mileska kishte avantazh 1:0, në fund humbi 2:1 në një ndeshje emocionuese dhe interesante.

Futbollistet tanë luajtën 20 minutat e fundit të ndeshjes me një lojtar më pak. Komnenova u ndëshkua me karton të kuq, pasi mori dy kartona të verdhë në minutën e 66-69.

Popeski shënoi golin për epërsi të Maqedonisë në minutën e 11-të. Kosova barazoi rezultatin në minutën e 27-të me anë të Fekës.

Golin për fitoren e Kosovës e shënoi Hoxha në minutën e 84-të të ndeshjes.

Maqedonia: Komnenova, Kolovska, Dodevska, Krsteva, Vasileva, Veliçkovska, Trendova, Borizoska, Galabovska, Popeski, Grozdanova;

Seleksionuese: Katerina Mileska;
   
   
Reprezentacioni A