Maqedonia U17 e femrave fiton vendin e dytë në turneun e Italisë

Publikuar më 02 Мај, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet Femra


Në periudhën nga 29 prilli deri më 2 maj, përfaqësuesja e Maqedonisë për femra deri në 17 vjeç mori pjesë në një turne ndërkombëtar që u zhvillua në Itali.

Futbollistet tona patën një paraqitje të mirë dhe fituan vendin e dytë në turneun kontrollues.

Në ndeshjen e parë kundër Italisë nikoqire humbëm bindshëm 5:0.

Në ndeshjen e dytë kundër BeH luajtëm mirë dhe arritëm të festojmë fitoren 2:1. Autor të golave ​​në këtë ndeshje ishin Eva Veliçkovska dhe Anastasia Ilievska.

Seleksionuesja e përfaqësueses U17 të Maqedonisë, Katerina Mileska, mori pjesë me këto futbolliste në turneun ndërkombëtar në Itali:

Portiere: Martina Siljanoska (Atletico), Vedrana Komnenova (Skopje);

Mbrojtja: Rona Rustemi (Shkendija), Slagjana Gjorgjieva (Tiverija), Katerina Petkova (Istatov), ​​Iva Jovanovska (Luboten), Mina Kovaçevska (Atletico), Mihaela Dodevska (Skopje), Jovana Pavlovska (Despina), Jovana Petrovska (Atletico);

Mesfusha: Eva Koneva (Skopje), Vaska Vasileva (Tiverija), Nikica Trendova (Despina), Iva Josifova (Tiveria), Eva Veliçkovska (Skopje), Kristina Krsteva (Skopje);

Sulmi: Ana Borizhoska (Despina), Nastasha Nakova (Despina), Anastasia Ilievska (Despina), Sara Dika (AS United), Melania Grozdanova (Skopje);
   
   
Reprezentacioni A